Contact
Kantoor Brandweer
Haven 1-3
2161 KS Lisse
Tel. 0252 - 753400
Alarmnummer (spoed, als elke seconde telt): 112
BereikbaarheidDe brandweer houdt regelmatig in diverse straten rijproeven. Op de foto's van onderstaande rijproef ziet u een bluswagen. Steeds vaker wordt ook de ladderwagen opgeroepen. Deze ladderwagen is groter dan de bluswagen.
Uit de rijproeven blijkt dat de doorgang van de bluswagen regelmatig wordt belemmert en zelfs onmogelijk wordt gemaakt door geparkeerde voertuigen. Hoewel de parkeerdruk in sommige wijken hoog is vragen wij u rekening te houden met de bereikbaarheidvoor de nood- en hulpdiensten. Een aantal tips:
Tip 1
Zet de auto 5 meter uit de bocht
De doorgang wordt regelmatig belemmert door voertuigen die in een bocht zijn geparkeerd. Met name de ladderwagen heeft door de vooruitstekende ladder een grote draaicirkel. Parkeer daarom niet in een bocht of op een kruispunt.
Tip 2
Liever niet op het trottoir 
De brandkranen liggen in het trottoir.
Zet de auto daarom niet op het trottoir.
Tip 3
Probeer een ruime doorgang te houden in smalle straten (1)
In veel straten staan aan één zijde lantaarnpalen, bomen of paaltjes. Parkeer in smalle straten aan deze zijde. Bij calamiteiten kunnen de nood- en hulpdiensten zonodig over het vrije trottoir rijden.
Tip 4
Gebruik alleen de parkeervakken
In een aantal straten zijn parkeervakken aangelegd. Daarbij is rekening gehouden met de bereikbaarheid van de nood- en hulpdiensten. Parkeer in deze straten dus niet buiten deze vakken.
Tip 5
Zet de auto niet voor rood-witte paaltjes
In sommige straten zijn rood-witte paaltjes geplaatst. Deze paaltjes kunnen door de nood- en hulpdiensten worden geopend. Parkeer dus niet voor deze paaltjes.
Tip 6
Probeer een ruime doorgang te houden in smalle straten (2)
De ladderwagen heeft aan weerzijden zogenaamde stempels om te voorkomen dat de ladderwagen omslaat. Om de stempels te kunnen zetten is een vrije ruimte van 3.50 meter nodig. Deze stempels kunnen op het trottoir en de rijweg worden uitgezet. Wanneerechter aan twee zijden van een straat wordt geparkeerd is dit niet mogelijk. Houd in deze gevallen een
rijstrook van 3.50 meter over.
Materiaal
De TAS is uitgerust met 2 x 90 meter hogedruk haspels, die elektrisch opgerold worden en koppelbaar zijn. Tevens is de wagen voorzien van een arbo ladderpakket en een hydraulisch bediende lichtmast. Hij is voorzien van een manschappencabine met zeszitplaatsen voorzien van persluchttoestellen.
Wilt u meer weten over het huidige materieel van de brandweer Hillegom, neem dan een kijkje op de site van de vrijwillige brandweer,
www.brandweerhillegom.nl surf naar 'algemene info' - 'materieel'.
De brandweer in Lisse heeft (in gebruik sinds januari 2004) een DAF 75 ladderwagen. Deze ladderwagen zal ingezet worden in de regio Hollands Midden met als verzorgingsgebied Lisse, Hillegom, Sassenheim en Noordwijkerhout.
De wagen is voorzien van een ladder van 30 meter en heeft een waterkanon. In de korf passen drie mensen. Het is een ideale wagen om te gebruiken bij bijvoorbeeld schoorsteenbranden, branden in hoogbouw en branden die moeilijk te bereiken zijn. Maarook in geval van stormschade kan de wagen goede diensten bewijzen, denk aan het zagen van bomen. Op de korf zit een brancardsteun waarmee patiënten getakeld kunnen worden.

Voor de liefhebbers volgen hieronder de technische gegevens:
Aantal cilinders: 6
Vermogen: 231 kW
Wielbasis: 420 cm
Breedte: 248 cm
Lengte: 974 cm
Ladder: Magirus ladder met een
lengte van 30 meter
Massa leeg voertuig: 14500 kg
Links
Hieronder vind u nog meer websites van de brandweer.