Over enige tijd wordt er een vorm van betaald parkeren ingevoerd op het P+R-terrein bij station Sassenheim (Park + Ride). Het college van burgemeester en wethouders heeft op 28 oktober 2025 groen licht gegeven voor het Plan van Aanpak. Het projectteam van de gemeente gaat nu verder om de best passende varianten uit te werken. Ze bekijken hierbij verschillende mogelijkheden en onderzoeken het effect van betaald parkeren bij het P+R-terrein op de parkeerplekken in de omliggende wijken.
Waarom betaald parkeren?
Het P+R-terrein bij station Sassenheim is er om woon-werkverkeer en andere dagelijkse verplaatsingen via het openbaar vervoer te stimuleren. Omdat parkeren nu nog gratis is, staan er veel auto’s voor langere tijd op het terrein. Hierdoor vinden reizigers die voor dagelijkse verplaatsingen met de trein willen vaak geen parkeerplek. Betaald parkeren maakt het minder aantrekkelijk om de auto voor langere tijd te parkeren. Hierdoor komen er meer plekken beschikbaar voor mensen die de trein gebruiken voor woon-/werkverkeer en andere dagelijkse verplaatsingen. Het college van burgemeester en wethouders had op 1 april 2025 al een principebesluit genomen over de invoering van betaald parkeren op de P+R-terrein. In de achterliggende periode is vooral gekeken naar wat er nodig is om tot concrete stappen te komen en welke aspecten moeten worden meegenomen. Speciale aandacht daarin is er voor de omwonenden.
Wethouder Frans Nederstigt: ‘Ik ben blij dat er nu een concreet Plan van Aanpak ligt om te bepalen welke vorm van betaald parkeren het meest geschikt is voor de P+R bij station Sassenheim, ook in relatie tot effecten op de omgeving. Zo zorgen we er met elkaar voor dat het parkeerterrein beter gebruikt wordt waarvoor het bedoeld is.’
Wat gebeurt er hierna?
De komende tijd gaat het projectteam in gesprek met inwoners, ondernemers, gebruikers van de P+R en andere belanghebbenden. De meningen en ideeën worden zoveel mogelijk meegenomen in de uitwerking van de best passende varianten voor betaald parkeren. De verwachting is dat het college voor de zomer van 2026 een voorkeursscenario kan voorleggen aan de gemeenteraad.


